1/38 >>

Prežite chrípkovú sezónu na pracovisku s pomocou profesionálnych upratovacích služieb!

Chrípková sezóna je tu!

Spolu s nižšími teplotami a krajinou hrajúcou rôznymi farbami od padajúceho lístia s istotou prichádza aj najmenej obľúbené obdobie – chrípková sezóna.  Nepríjemné daždivé počasie a nízke teploty sú dôvodom, že sa ľudia združujú a zdržiavajú skôr v interiéri, ktorý sa stáva ideálnym miestom na prenos bacilov a vírusov. So stúpajúcim počtom nakazených kolegov sa môže zdať nemožné vyhnúť sa chrípke na vašom pracovisku.

Horšie je, že nachladnutie a chrípka sú väčšinou hlavným dôvodom absencie zamestnancov, zníženia ich produktivity a morálky. Našťastie je možné zmierniť účinky chrípkovej sezóny správnymi zdravotnými a hygienickými postupmi a  pomocou profesionálnej upratovacej spoločnosti. Správne dodržiavanie hygienických postupov a znalosti o tom, ako sa baktérie šíria na vašom pracovisku môže dopomôcť, aby boli vaši zamestnanci boli zdraví a spokojní.

Nielenže tým ušetríte peniaze, ktoré by sa inak stratili v neprítomnosti vašich zamestnancov, ale vytvoríte aj príjemnejšie a zdravšie pracovisko, ktoré podporuje produktivitu a kvalitnejšiu prácu vašich ľudí.

Čo teda môžete urobiť vy a vaša upratovacia spoločnosť, aby ste zabránili šíreniu prechladnutia a chrípky vo vašej spoločnosti?

 

 

Umývanie rúk ako prevencia

Väčšina odborníkov v zdravotníctve verí, že chrípka sa šíri kvapkami pri kašľaní, kýchaní a rozprávaní. Kvapky dopadajú na rôzne povrchy, takže riziko prenosu je značné. Osoba sa môže tiež nakaziť chrípkou tak, že sa dotkne povrchu alebo predmetu, na ktorom je vírus chrípky, a potom sa dotkne svojich úst, očí alebo nosa.

Jednoduchý a efektívny krok, ktorý môžete urobiť, je neustále pripomínať zamestnancom dodržiavanie hygienických zásad. Zamestnanci, ktorí chodia do práce aj napriek chorobe sú dokonalým spôsobom, ako na pracovisku rozšíriť chorobu. Podporte zamestnancov, aby v takomto prípade zostali radšej doma. Jeden chorý zamestnanec môže nakaziť nespočetné množstvo ďalších a pokúsiť sa o hrdinskú produktivitu napriek chorobe môže dopadnúť kontraproduktívne.

Pripomeňte svojim zamestnancom aj zásady umývania rúk. Správne umývanie rúk sa často prehliada, ale ak sa robí dôkladne a často, môže to byť vaša najsilnejšia obranná línia proti infekčným chorobám.

 

 

Dôkladné upratovacie služby ako prevencia

Venuje vaša upratovacia spoločnosť dostatočnú pozornosť všetkým najviac obchytávaným miestam a predmetom? Profesionálna upratovacia spoločnosť, ktoré upratuje a čistí iba povrchne a pre prvý dojem ale pritom neberie do úvahy zdravie vašich zamestnancov na pracovisku, môže ohroziť správne fungovanie vašej spoločnosti. Je preto dôležité, aby upratovacia spoločnosť správne pochopila dôležitosť hĺbkového a dôkladného vyčistenia vašich priestorov. Každá profesionálna upratovacia spoločnosť venuje pozornosť predovšetkým najfrekventovanejším miestam na vašom pracovisku. Sú to také miesta a predmety, ktorá prichádzajú denne do kontaktu s najväčším počtom zamestnancov, personálu či návštev. Práve preto sú ako stvorené na šírenie baktérií a iných patogénov. Sú to najmä zábradlia na schodiskách, tlačidlá vo výťahoch, vypínače, kľučky, telefóny, zdieľané počítače a tlačiarne či iné kancelárske zariadenie.

Aby sa zabránilo epidémií na pracovisku, je potrebné tieto miesta čistiť častejšie a použiť profesionálne čistiace prostriedky. Ak je vaša upratovacia spoločnosť spoľahlivá, vie tiež ako tieto prostriedky v období chrípky použiť. Aj keď sú prostriedky vysokokvalitné, je nutné ich správne použiť a nechať ich pôsobiť potrebný čas, aby boli naozaj účinné a odstránili všetky nežiaduce baktérie. Správne čistenie si vyžaduje vedomosti a skúsenosti a tiež profesionálne vyškolený upratovací personál. Profesionálna upratovacia služba vám môže vďaka tomu minimalizovať šírenie choroby a tiež ušetriť vaše peniaze a čas v tomto chladnom období.

 


Ochráňte seba i svojich zamestnancov s UMYTO!
Tieto jednoduché tipy dokážu zázraky, ktoré vám pomôžu znížiť absenciu a zvýšiť produktivitu počas chrípkového obdobia. Aj keď jednotlivo tieto techniky majú obmedzenú účinnosť, spolu sú efektívnou obranou proti akémukoľvek patogénu, ktorý na vás striehne počas chrípkovej sezóny. Nedovoľte, aby choroba ovplyvnila vaše pracovné nasadenie a nechajte skúsenú profesionálne upratovacie služby UMYTO, aby zabezpečili ochranu vášho zariadenia v tejto sezóne!

Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Ak chcete pridať príspevok, musíte byť prihlásený.


 
 1/38 >>

Kontaktný formulár
Meno
E-mail
Telefón
Správa
Všetky práva vyhradené - www.umyto.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM