<<  10/37 >>

4 upratovacie tipy pre bytových psíčkarov

Hneď na úvod si položte otázku – je váš pes určený do malého priestoru? Niektorí psi sa cítia v malých priestoroch  pohodlnejšie ako iní, takže určite stojí za to urobiť si menší výskum a nájsť toho správneho štvornohého spoločníka. Pri prezeraní plemien by ste tiež mali zvažovať ich pĺznutie. Rôzne plemená psov si vymieňajú srsť inak. Malý výskum vás môže ušetriť od upratovania mnohých zatúlaných chlpov! Ak však už ste majiteľom psíka – tak sa musíme pozrieť aj na „odvrátenú stranu veci“.

Och, nehoda! Čas upratovať.

Každý, kto má psa v byte je pravdepodobne majster v používaní zmetáku a lopatky. Možno si však neuvedomujete, aké toxické sú produkty čriev vášho psa. Kanadské združenie pre verejné zdravie uviedlo, že v psích exkrementoch sa nachádzajú škodlivé toxíny, vírusy, baktérie a parazity, ktoré môžu viesť k rôznym ochoreniam, ak nie sú riadne vyčistené. Poriadne upratať po „nehode“ vášho psíka je preto nutnosťou!

Čím dlhšie necháte neporiadok po vašom psíkovi tak, tým väčšia je pravdepodobnosť šírenia možných vírusov či baktérií – do vášho bytu. Na podlahe môžu zostať ťažko odstrániteľné škvrny, alebo horšie – váš pes by si mohol myslieť, že našiel nové WC a navykne si tak na nepekný zlozvyk. Takže, keď je čas vyčistiť psí neporiadok, mali by ste používať produkty, ktoré sú skutočne určené špeciálne na to! Tieto produkty sú skutočne vytvorené na odstránenie organického odpadu a neutralizáciu zápachu. Ak máte v pláne použiť čistič s amoniakom, nerobte to. Zápach je rovnaký ako zápach moču psov, a tak rozhodne nepomôže vašej situácií.

Domáci odstraňovač škvŕn

 Možno sa vám zdá trochu prehnané kupovať špeciálny odstraňovač škvŕn, keď pravdepodobne máte v skrini veľa čistiacich prostriedkov. Našťastie sme našli jednoduché domáce riešenie na čistenie výlučkov vášho psa!

Potrebujete:

1 liter teplej vody,

1 lyžička pracieho prášku,

1 lyžička octu.

Postup:

zmiešajte ingrediencie a oblasť pretierajte handrou, až kým škvrna nezmizne.

Labky 

Labky vášho psa sú určite veľmi roztomilé, ale majú aj tendenciu byť veľmi špinavé! Či už je to sneh, dážď, špina alebo blato – labky všetko „nasajú“ ako špongia! Jedným zo spôsobov, ako udržať labky vášho miláčika čisté je zaobstarať mu psie papučky. Ak však nie ste zástancom takých módnych (i keď funkčných) doplnkov, máme pre vás aj ďalší tip.

Aby ste si udržali doma čistotu, je potrebné zabezpečiť k vášmu vchodu handru a misku s vodou alebo vlhčené utierky. Poutieranie labiek a kožušiny vášho psa vám zaberie len niekoľko sekúnd a ušetrí vás následného čistenia stôp od špinavých labiek! Nebojte sa, váš pes s tým nebude mať problém. V skutočnosti sa zdá, že si to psy skutočne užívajú! Ak ste dobrí v tréningu, váš pes bude vedieť počkať, kým vyčistíte jeho labky predtým, ako vojdete dnu. A ak ste naozaj dobrý tréner, môžete dokonca naučiť svojho psa, aby si vyčistil vlastné labky sám!

Pĺznutie

Ak máte psa, ktorý pĺzne, máte niekoľko možností. Vykefujte denne srsť vášho psa - alebo aspoň niekoľkokrát do týždňa. Zoskupí to všetky rozptýlené chlpy a obmedzí následné pĺznutie. Navyše, niektorí psy naozaj milujú česanie! Zároveň, kefovanie môže tiež pomôcť zmierniť suchú pokožku, pretože pomáha rovnomerne rozdeliť prírodné oleje psa cez ich srsť.

Navyše, malé koberčeky či rohože môžu tiež pomôcť sústrediť chĺpky počas obdobia pĺznutia. Budete mať menšiu plochu na vyčistenie – koberčeky a rohože sa jednoduchšie a efektívnejšie povysávajú.

 Ok, takže byt máte vyčistený – a teraz vy! Čistiace valčeky na textil sú skvelé na to, aby ste zo seba rýchlo dostali tie otravné psie chĺpky, najmä ak sa niekam ponáhľate.

Zápach

Nie je žiadnym tajomstvom, že psy páchnu, ale nemôžeme im to vyčítať. Namiesto toho musíme nájsť spôsoby, ako s tým bojovať. Asi vás neprekvapí, že kľúčom k zbaveniu sa zápachu je ocot! Stačí len naliať ocot do rozprašovača a nastriekať do miestnosti. Nebojte sa, zápach octu zmizne spolu so zápachom vášho psa.

Čím vyčistiť koberce a koberčeky? Sóda bikarbóna je zázračný pomocník! Stačí koberec posypať troškou kúzelného prášku a nechať pôsobiť niekoľko hodín. Potom jednoducho povysávať a hľa! Váš domov bude ihneď voňať oveľa lepšie. Ak na to chcete ísť naozaj poriadne, vložte suchý kus látky predtým namočený v aviváži pod obľúbený vankúš či pelech vášho psa.

V konečnom dôsledku je cieľom udržať váš domov čistý a svieži a vášho miláčika spokojného a šťastného. A teraz, keď ste vyzbrojení nástrojmi, tento cieľ ľahko dosiahnete!


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Ak chcete pridať príspevok, musíte byť prihlásený.


 
<<  10/37 >>

Kontaktný formulár
Meno
E-mail
Telefón
Správa
Všetky práva vyhradené - www.umyto.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM