<<  10/38 >>

Upratovacie triky, ktoré vám uľahčia život

Tu je niekoľko upratovacích trikov, s ktorými môžete začať rovno hneď, aby ste znížili čas strávený upratovaním. smiley

Mikrovlnná rúra

Hľadáte jednoduchý spôsob, ako vyčistiť pripečené kúsky z vnútra vašej mikrovlnnej rúry? Stačí ak vložíte štyri mesiačiky citrónu do sklenenej misy naplnenej vodou a zohrievajte v mikrovlnke, až kým sa voda neodparuje cca 1 až 2 minúty. Keď skončíte, opatrne vyberte sklenenú misku pomocou rukavíc a mikrovlnnú rúru utrite čistou navlhčenou handričkou. A hotovo! Všetko čisté.

Kuchynský drez

Tu je jednoduchý spôsob, ako si vyčistiť umývadlo ihneď po vyčistení mikrovlnnej rúry. Vezmite tie mesiačiky citrónu, ktoré boli vo vriacej vode, a vytlačte z nich šťavu priamo do drezu. Posypte troškou sódy bikarbóny, nalejte lyžicu z bieleho octu a drez vyčistite. Keď skončíte, drez opláchnite vodou a vychutnajte si jeho žiarivý lesk.

Vysávanie

Pravdepodobne vysávate celý váš dom každý týždeň. Tu máte horúci tip: umiestnite vysávač do inej miestnosti každú noc a keď sa ráno zobudíte, povysávajte danú miestnosť, pohodlne popri vašej rannej káve. Prakticky vám to nezaberie žiadny čas, no v skutočnosti vám to ušetrí čas neskôr v týždni.

Ďalšou alternatívou je férové prestriedanie sa. Poproste osobu, ktorá v danej miestnosti trávi najviac času, aby ju povysávala za vás.

Kávovar

Ak chcete vyčistiť váš kávovar, stačí len naliať obyčajný ocot do nádoby s vodou v kávovare, nechať ho prepláchnuť a následne ho prepláchnuť čistou vodou, aby sa zbavil zvyškov octu. Hotovo! K dispozícii máte čistý kávovar. Rovnako môžete vyčistiť aj rýchlovarnú konvicu. Stačí naliať ocot, nechať zovrieť a prepláchnuť. smiley

Osviežovač vzduchu

Nemáte práve po ruke žiadne osviežovače ani esenciálne oleje, ktorými by ste mohli osviežiť váš domov? Žiaden problém! Namiesto toho prekrojte tri citróny na polovicu a umiestnite ich do hrnca s vodou na sporáku. Priveďte do varu, potom nechajte tlmene vrieť a naplňte svoj domov s čerstvou citrusovou vôňou.

Bonusový tip: Keď sa voda ochladí na nižšiu teplotu, môžete namočiť látku do citrónovej vody a použiť ju aj na vyčistenie kuchynskej linky. Skvelé, no nie?

Zrkadlá

Minul sa vám čistič na zrkadlá a nechcete sa vám utekať do obchodu? Máme pre vás jednoduché riešenie! Stačí, ak do teplej vody vhodíte kúsok citróna, ktorý tam predtým aj vytlačíte. Namočte v pripravenej zmesi handričku a pretrite ňou zrkadlá. Následne ich utrite do sucha.

 

Celkom dobré, nie? Možno ste si všimli, že veľa týchto trikov využíva citrón. Je to najmä preto, že citrón je nie len skvelý čistiaci prostriedok ale aj účinná dezinfekcia, ktorá je schopná zabiť väčšinu baktérií nachádzajúcich sa v domácnosti. Keďže je to čisto prírodný čistiaci prostriedok, je ideálny na použitie v kuchyni aj kúpeľni.

 


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Ak chcete pridať príspevok, musíte byť prihlásený.


 
<<  10/38 >>

Kontaktný formulár
Meno
E-mail
Telefón
Správa
Všetky práva vyhradené - www.umyto.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM