<<  9/38 >>

Upratovanie po sťahovaní

Kuchyňa

Rúra: Uistiť, že je vaša stará rúra čistá tak zvonku ako i zvnútra. Vyčistite horáky, povrch, ovládací panel, odsávač, vonkajšiu mriežku... skrátka všetko tak, aby zmizli všetky posledné zvyšky mastnoty a nečistôt!

Drez: Je to jedna z prvých vecí, ktorú si potenciálni záujemcovia o byt či dom v kuchyni všimnú. Preto by ste mu mali venovať pozornosť, tak aby po vašom odchode zostal žiarivo čistý.

Chladnička: Ak chladničku v byte nevlastníte alebo nechávate svoju starú chladničku v starom byte či dome, dôkladné vyčistenie by mala byť jedna z hlavných priorít. Vytiahnite ju zo zásuvky a uistite sa, že neobsahuje žiadne nečistoty, potom umyte priestor za chladničkou aj vonkajšok chladničky teplou mydlovou vodou. Urobte to isté aj s vnútrajškom, za pomoci špongie, aby ste všetko dôkladne poutierali.

Linka a skrinky: Pretrite kuchynskú linku vnútorné aj vonkajšie časti skrinky a vyčistite zásuvky. Podstatné je nenechať za sebou žiadne drobky, škvrny a iné nečistoty.

Kúpeľňa

Dlažba a kachličky: Dôkladne vyčistite dlažbu a kachličky tak, aby boli bez plesní. Čistite naozaj hĺbkovo a uistite sa, že ste zničili všetku maltu.

Toaleta: Vydezinfikujte a vyčistite toaletu tak zvnútra, ako aj zvonku. Pozornosť venujte najmä záchodovej doske na sedenie.

Vetrací otvor: Veľa ľudí vždy zabudne na vetrací otvor. Ak chcete odstrániť naozaj všetok prach a nečistoty, nezabudnite dôkladne vyčistiť aj toto miesto.

Skrinky: Vyčistite vnútorné i vonkajšie časti skrinky, vrátane poličiek za zrkadlom, ak máte v kúpeľni práve tento typ. Tak ako v kuchyni, aj tu použite špongiu s teplou vodou, aby ste ich dobre vyčistili a zároveň sa uistite, že zrkadlo je čisté a bez akýchkoľvek škvŕn.

Vaňa či sprchový kút: Zbavte sa čo najväčšieho množstva plesní. Vyčistite kohútiky a sprchovú hlavicu. Ak máte sprchové dvere a nie záves, dbajte aj na ne a poriadne ich vydrhnite.

Ostatné

Podlahy: Povysávajte, prípadne aj vytepujte koberce, ak je to potrebné a uistite sa, že na ňom nezostali žiadne škvrny. Čo sa týka parkiet a laminátu, pozametajte a poumývaním ich zbavte všetkej špiny.

Podlahové lišty: Rovnako ako vetracie otvory v kúpeľniach, aj podlahové lišty sú často prehliadané a zabudnuté. Pred odsťahovaním ich pretrite s teplou mydlovou vodou. Dobrým tipom je, aby ste ich umyli po alebo počas čistenia stien.

Steny: Pred čistením stien dbajte na to, aby ste odstránili všetky klince, háčiky, príchytky alebo skrutky. Potom dajte všetko očistite teplou mydlovou vodou a špongiou.

Svietidlá: Oprášte a vyčistite všetky svietidlá vo vašom (už takmer bývalom) dome. Vymeňte všetky vyhorené žiarovky a nezabudnite ani na zásuvky a vypínače.

Okná a zrkadlá: Umyte všetky okná a zrkadlá tak, aby na nich nezostali žiadne stopy odtlačkov prstov ani stopy od zaschnutej vody.

Odpad: Keď už odchádzate, uistite sa, že ste nenechali vo vnútri žiadny odpad, aby to potom po vás nemusel nikto upratovať.

Pavučiny a prach. Dbajte na to, aby ste sa zbavili akýchkoľvek pavučín a prachu, ktoré sa môžu skrývať na stropných ventilátoroch, svietidlách ale predovšetkým v rohoch miestností.

A sme na konci. Toto je kontrolný zoznam vyčistenia. Možno sa vám toho zdá veľa, ale ak ste si udržiavali uprataný a čistý domov v priebehu rokov, potom by ste sa nemali veľmi obávať.

Majte však na pamäti, že ak nechcete riešiť starosti s upratovaním, môžete nás z UMYTO vždy zavolať a my sa o všetko postaráme smiley


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Ak chcete pridať príspevok, musíte byť prihlásený.


 
<<  9/38 >>

Kontaktný formulár
Meno
E-mail
Telefón
Správa
Všetky práva vyhradené - www.umyto.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM