<<  8/38 >>

4 upratovacie triky, ktorými ohúrite svokrovcov

A či sa vám vítanie návštev páči alebo nie, existujú niektoré veci, ktoré by ste mali robiť, aby ste sa na „veľký deň“ pripravili. Hoci váš domov nemusí byť nikdy úplne čistý a uprataný, existuje niekoľko jednoduchých a rýchlych tipov, ktoré vám poskytnú vzhľad čistoty na pár hodín!

Trik #1: Kúpeľňa  

Dokonca aj keď Vám osobne nevadí mať v kúpeľni takmer prázdnu fľašu od mydla, u návštevy to môže vyvolať dojem, že ste leniví. Aby ste teda pôsobili dojmom, že máte Vašu domácnosť pevne v rukách, nahraďte všetky skoro prázdne hygienické predmety ako fľaša s mydlom či toaletný papier predtým, než prídu. Nielen, že vaši svokrovci budú ohromení skladom vašej kúpeľne, vy nebudete mať starosti po tom, čo odídu! Ak máte v kúpeľni aj malý kôš, uistite sa, že ste ho vyprázdnili. Plný odpadkový kôš môže skutočne narušiť čistý vzhľad kúpeľne, o ktorý ste sa tak snažili. Doplnenie mydla, toaletného papiera a vyprázdnenie odpadu teda môže byť rýchlym trikom, ako poskytnúť vašej kúpeľni čistý a prehľadný vzhľad, ktorý vaši svokrovci určite ocenia!

 Trik #2: Vôňa 

Možno máte mačku, možno máte psa ... alebo možno váš domov jednoducho nevonia úplne najlepšie. Aj keď váš domov nevonia úplne zle, je čas vytiahnuť akékoľvek vonné sviečky alebo olejové osviežovače, ktoré ste odložili. Prečo? Pretože vôňa a vzduch vo vašej domácnosti je prvá vec, ktorú si vaša návšteva všimne.

Pri výbere vône platia dve všeobecné pravidlá: konzistencia a obľúbenosť. Inými slovami, zdržte sa miešania vôní. Namiesto toho sa držte tých, ktoré sú ľahké, sezónne a sú všeobecne obľúbené. Takže áno, škorica to neurobí. Navyše, ak chcete k celkovej vôni a estetike vášho domova dodať šmrnc, strategicky umiestnite aromatické kvety v blízkosti vchodu alebo na stôl. Nielen, že ich vaši svokrovci určite ocenia ako dekoráciu, vy budete mať kvety na budúci týždeň!

Trik #3: Kuchyňa

Pokiaľ ide o čistenie kuchyne, nemusíte stráviť hodiny, aby bola ako zo škatuľky. Najmä ak nemáte čas. Namiesto toho by ste sa mali zamerať na krátky zoznam kľúčových oblastí. Venujte väčšiu pozornosť povrchom, ktoré nahromadia najviac odtlačkov prstov a prachu (napr.: chladnička, kľučky a stôl). Stačí vziať dezinfekčný alebo čistiaci prostriedok a škvrny či odtlačky jednoducho odstrániť!

Taktiež sa uistite, že kuchynský drez je čistý a nenachádzajú sa v ňom riady. Či už sú riady čisté alebo špinavé, mať ich v dreze alebo v odkvapkávači spôsobuje, že vaša kuchyňa bude vyzerať zapratane - najmä ak žijete v byte. Upracte teda všetky čisté riadky preč a špinavé buď umyte alebo ich naložte do umývačky riadu. Ak však nemáte čas ich umyť a ani pustiť umývačku riadu, uložte špinavé riady do skrinky, aspoň počas návštevy vašich svokrovcov. Nebudú vedieť rozdiel, ale budú vidieť, že vaša kuchyňa vyzerá čisto a upratane!

Trik #4: Všeobecný neporiadok

Neporiadok môže byť problémom, najmä ak ste maximalistom. Existuje však istý bleskový spôsob, ako vyčistiť neporiadok pred príchodom návštevy. Máte dve možnosti.

Prvá možnosť: usporiadanie neporiadku. Napríklad uložte všetky voľne sa povaľujúce knihy dohromady na jedno miesto, zoraďte všetky rozhádzané topánky, hodiť všetky ceruzky a perá do pohára – a vytvoríte celkom uprataný byt!

Možnosť číslo dva: Skryte to! Áno, čítate správne. Odložte všetky nežiaduce predmety spôsobujúce  neporiadok do prázdnych zásuviek a skríň, v ktorých sa vaši svokrovci určite vŕtať nebudú. A nech sa páči – byt je okamžite „uprataný“! Keď príde "veľký deň", využite tých pár hodín, aby ste si návštevu svokrovcov náležite užili. smiley


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Ak chcete pridať príspevok, musíte byť prihlásený.


 
<<  8/38 >>

Kontaktný formulár
Meno
E-mail
Telefón
Správa
Všetky práva vyhradené - www.umyto.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM