<<  12/37 >>

Najhoršie upratovacie zlozvyky

Priznajme si to. Všetci máme tie drobné avšak veľmi zlé návyky, ktoré nám sťažujú udržiavať domov čistý a uprataný. Zvyčajne je veľmi ťažké rozpoznať zlozvyky, ktorými si sťažujeme život, pretože sa stali súčasťou rutiny. Problém však je, že ak budeme v týchto zlých návykoch pokračovať, môžeme uškodiť zdraviu svojmu aj celej rodiny. Preto treba upratovacie zlozvyky raz a navždy poraziť!

 Nižšie nájdete top 6 zlých návykov, ktoré spôsobujú že je váš byt neuprataný a špinavý.

Zanechávanie špinavých ponožiek a oblečenia na podlahe v spálni

Náročný pracovný deň na nás zanecháva pocit vyčerpania nielen emocionálne, ale aj fyzicky. To je dôvod, prečo veľká väčšina členov rodiny necháva špinavé ponožky a oblečenie na podlahe. Ako postupuje týždeň, viac ponožiek a špinavých odevov sa kopí na podlahe a keď príde čas na upratovanie domu, je ťažké nájsť aspoň jednu kompletnú dvojicu ponožiek.

Ak chcete tento zlozvyk odstrániť, jednoducho si kúpte  väčšie prútený koše a umiestnite do každej izby. Ten by mal slúžiť na odkladanie špinavého oblečenie. V deň, keď sa perie si každý môže priniesť svoj kôš a vyprázdniť ho. V prípade, ak je váš domov malých rozmerov, zabezpečte jeden veľký kôš v kúpeľni.

Zanechávanie mokrých uterákov na podlahe v kúpeľni

Toto  je ďalší zlý návyk, ktorý mnohí ľudia robia bez toho, aby sa zamysleli nad možnými následkami. Zanechávanie mokrého uteráka na podlahe kúpeľne podporuje rast a rozmach plesní. Navyše, mokré uteráky začnú zapáchať, najmä ak ich necháte mokré dlho.

Zbaviť sa tohto zlozvyku je veľmi jednoduché. Stačí na to inštalácia držiaka na uteráky, alebo obyčajných  háčikov. Keď sa umyjete a vysušíte, iba zaveste uterák na háčik alebo držiak. Tento spôsob Vám pomôže udržať byt bez plesní a stuchnutého zápachu. Môžete ho zároveň vylepšiť zanechávaním vtipných správ na kúpeľňových dverách alebo vedľa držiaka na uteráky, aby ste si vďaka pripomínaniu rýchlo zvykli vy aj ostatní členovia rodiny.

Mať zapratanú kuchyňu

Asi nikto nemá rád umývanie riadov, ale je to povinná jazda, ktorú musíme absolvovať, aby sme škodcov a inú háveď udržali v bezpečnej vzdialenosti od nášho domova. Pre členov rodiny celkom bežné nechávať po jedle riady v kuchynskom dreze. Hneď po nich samozrejme nasledujú aj špinavé hrnce.

S týmto zlozvykom súvisí aj ďalší – neodkladanie čistého riadu čo znamená, že zostáva na kuchynskej linke, v dreze alebo odkvapkávači. Ak chcete zabrániť tomu, aby ste mali preplnenú a neupratanú kuchyňu, uložte riad a spotrebiče na varenie do skriniek, komôr alebo zásuviek. Vďaka tomu bude vaša kuchyňa pôsobiť upratane a organizovane.

Mať neporiadok v obývačke

Je celkom ľahké zmeniť upratanú obývaciu miestnosť na chlievik (so všetkými tými časopismi, knihami, prikrývkami, špinavými hrnčekmi na kávu či prázdnymi fľaškami na víno) . Rovnako, ako je veľmi ľahké urobiť v obývačke neporiadok, je tiež veľmi jednoduché zabezpečiť, aby zostala čistá a uprataná.

Začnite organizovaním časopisov a kníh. Zložte deku a vezmite ju do spálne, prípadne rozprestrite na sedačku. Vezmite špinavé hrnčeky a prázdne fľaše na víno do kuchyne. Nakoniec usporiadajte vankúše.

Neodkladanie vecí späť na miesto

Zlozvyk dobre známy pre väčšinu z nás. Vezmeme predmet  z jeho pôvodného miesta a nevrátime ho tam. Či už je to časopis, kniha, pero, notebook, hračky, oblečenie, pár topánok alebo dokonca škatuľa s cereáliami. Zanechávanie predmetov po celej miestnosti povedie k tomu, že doma vyzerá neupratane. Časopisy budú posiate po celom obývačke, hračky zostanú po celej podlahe. Navyše. Tento zlozvyk sa pravdepodobne rozšíri aj na vaše oblečenie a topánky  vo vašej spálni.

Ak sa tomu chcete vyhnúť, vytvorte si doma jasné pravidlá, v rámci ktorých budú všetci členovia rodiny po ich použití vracať predmety tam, kam patria.

Mať preplnenú vstupnú chodbu

Rovnako ako vaša kuchyňa alebo spálňa, je celkom bežné nájsť vstupnú chodbu plnú špinavých topánok a množstva kabátov. Ak to necháte tak, vstup do vášho bytu tak zostane neuprataný a znečistený. Navyše, je len otázkou času kedy členovia rodiny či vaši domáci miláčikovia roznesú špinu zo vstupnej chodby do celého bytu. A to teda vôbec nie je príjemná predstava, čo poviete?

Aby ste tomu zabránili, pridajte háčik alebo aj dva na kabáty, klobúky, šatky a botník na topánky. Nezabudnite na dvere pridať uvítaciu podložku.

Na záver...

Tak to vidíte. Toto je 6 zlých návykov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli. Teraz, keď ste si vedomí vyššie uvedených zlozykov, je najlepšie sa im vyhnúť. Ak máte rodinu, zistite akékoľvek zlé návyky členov rodiny, ktoré zanechajú váš dom neuprataný a špinavý. Vytvorte si zásady na upratovanie domu, ktoré vám pomôžu udržiavať váš dom čistý, uprataný a organizovaný.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Ak chcete pridať príspevok, musíte byť prihlásený.


 
<<  12/37 >>

Kontaktný formulár
Meno
E-mail
Telefón
Správa
Všetky práva vyhradené - www.umyto.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM