<<  14/37 >>

Tipy na čistenie grilu

Našťastie sme tu pre vás, aby ste si vďaka jednoduchým tipom na čistenie grilu užili grilovačku naplno.

Ocot

Ocot je často považovaný za zázrak so 101 spôsobmi, ako ho využiť a je pravda, že okrem šalátových dressingov je to efektívny odmastňovač a odstraňovač škvŕn, pomocou ktorého vám čistenie grilu pôjde jedna radosť!

Všetko, čo potrebujete,  je klasický ocot, vlažná voda, hliníková fólia a fľaška s rozprašovačom a môžete ísť na vec.

 1. Dve šálky otcu zmiešajte s dvomi šálkami vlažnej vody a spolu nalejte do fľašky s rozprašovačom. Roztok poriadne premiešajte (pretrepte).
 2. Roztok postriekajte rošty a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút.
 3. Ako roztok zaschne, vylejte zvyšok z fľašky a znova ju naplňte, avšak len čistým octom.
 4. Hliníkovú fóliu zložte do asi  5cm štvorcového tvaru.
 5. Nakoniec, nastriekajte ocot na fóliu a vydrhnite ňou váš gril.

Gril nemusíte po čistení opláchnuť a akonáhle dokončíte tieto kroky, bude váš gril pripravený na poriadnu záhradnú party.

Hliníkovú fóliu môžete nahradiť normálnym čistiacim prostriedkom na bavlnené tkaniny, ak máte pocit, že bude fungovať najlepšie. Zároveň, ak Vám ocot dvakrát nevonia, môžete použiť zriedený roztok, ktorý ste prvýkrát vytvorili na dokončenie celého procesu.

Ocot a kypriaci prášok

Ocot má 101 využití, ale kypriaci prášok je matkou všetkých tipov a trikov pre uľahčenie si života, pretože má 1001 využití a vyčistenie grilu je jedným z nich. Táto metóda vám pomôže vyčistiť grilovacie mriežky a zanechá ich krásne vyčistené až budú vyzerať  ako nové.

Potrebujete kypriaci prášok, ocot a veľký plastový obal a čistenie by ste mali urobiť cez noc.

 1. V miske zmiešajte jednu šálku octu a šálku kypriaceho prášku, potom premiešajte.
 2. Vezmite plastovú tašku (dostatočne veľkú na to, aby sa rošty zmestili), potom vložte rošty do vnútra a nalejte roztok, ktorý ste vytvorili. Nezabudnite ho naliať najmä na mriežky.
 3. Zatvorte tašku a nechajte roztok pôsobiť na rošty cez noc. Dostatok času pomôže, aby sa nečistoty uvoľnili.
 4. Všetko, čo musíte ráno urobiť, je opláchnuť rošty veľkým množstvom vody a mriežky zostanú žiarivo čisté. Ak náhodou zostane kde-tu zvyšok špiny, jediný nástroj, ktorý je potrebný na jej odstránenie je kefa na gril, pretože špina už je uvoľnená.

Majte tiež na pamäti, že miešanie octu a prášku do pečiva spôsobuje šumenie. Je preto potrebné zabezpečiť, aby ste roztok premiešali vo veľkej nádobe tak,  aby ste predišli vyliatiu.

Predchádzajte ďalšiemu znečisteniu

Váš gril nemusí neustále vyzerať špinavo. Existujú spôsoby, vďaka ktorým predídete nahromaďovaniu špiny, čím si uľahčíte samotné čistenie a upratovanie grilu pred samotnou grilovačkou.

 • Pred začatím grilovania namažte grilovacie mriežky obyčajným olejom na varenie
 • Fungovať bude aj surová cibuľa. Jednoducho ňou pred grilovaním namažte rošty.
 • Po grilovaní môžete znova použiť surový kus nakrájanej cibule na vyčistenie alebo použite štetec na grilovanie (bez štetín) na oškrabanie horúcich mriežok, aby ste odstránili akékoľvek tvrdé zvyšky špiny. Zároveň tým predídete zápachom a zabezpečíte, aby váš gril zostal vo vrcholovom stave.

S účinnými pomocníkmi ako sú ocot či kypriaci prášok bude čistenie vášho grilu jednoduchšie, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Teraz môžete hrdo pohostiť vašich blízkych bez toho, aby ste sa museli starať o stav vášho grilovania, pretože vyššie uvedené taktiky vám pomôžu udržať si gril krásne čistý. smiley


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Ak chcete pridať príspevok, musíte byť prihlásený.


 
<<  14/37 >>

Kontaktný formulár
Meno
E-mail
Telefón
Správa
Všetky práva vyhradené - www.umyto.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM